Nikt w Polsce nie pokaże walki "Pudziana"?

Z tego, co mi wiadomo Polsat nie pokaże walki Mariusza Pudzianowskiego z Timem Sylvią - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Andrzej Janisz, znany polski dziennikarz komentujący w telewizji Polsat walki MMA. Żadna inna polska telewizja zdaniem Janisza najprawdopodobniej również nie przeprowadzi transmisji. To fatalne wiadomości dla polskich fanów i miejmy nadzieję, że jednak któraś stacja pokaże walkę "Pudziana".

W walce z Yusuke Kawaguchim "Pudzian" zgodnie z oczekiwaniami zaraz po pierwszym gongu ruszył na rywala. Najsilniejszy człowiek świata zasypał Japończyka gradem ciosów, ale o dziwo Kawaguchi dalej stawiał opór. Szturm Pudzianowskiego trwał dwie i pół minuty, później Polakowi zaczęło brakować sił. - Byłem zbyt pewny siebie, myślałem, że go skończę w trzy minuty i to był błąd. Następna lekcja pokory - mówił po walce "Pudzian".

Chociaż Pudzianowskiemu brakowało kondycji, dzięki wielkiej ambicji wytrzymał trudy pojedynku i wygrał decyzją sędziów. Przebiegiem walki zaskoczony był również Andrzej Janisz komentujący galę KSW XIII w telewizji Polsat.

- Nigdy nie spodziewałem się, że walka potrwa tak długo. Myślałem, że będzie to maksymalnie trzy minuty - powiedział Wirtualnej Polsce. - Jestem zbudowany tym, że Mariusz wytrzymał dziesięć minut. W życiu nie przypuszczałbym, że będzie w stanie wytrzymać pięć. „Pudzian” jest odważny - dodał.

Po wygranej nad Kawaguchim, teraz Pudzianowskiego czeka jeszcze trudniejsza przeprawa. Już 21 maja zmierzy się z żywą legendą MMA Timem Sylvią. Trudno przewidywać jaki przebieg będzie miała ta walka.

- Nikt nie jest w stanie przewidzieć przebiegu walki MMA. Element przypadkowości w MMA jest większy niż w jakimkolwiek innym sporcie. Mariusz musi spróbować go trafić. Może mu się uda, tak jak Ray'owi Mercerowi (pokonał Sylvię przez KO w 9. sek. pojedynku - przyp WP). Jeśli mu się nie uda, to nie wygra - stwierdził Janisz.

Niestety polscy kibice najprawdopodobniej nie będą mieli okazji zobaczyć walki "Pudziana" z Sylvią. - Z tego, co mi wiadomo Polsat nie pokaże tej walki. Wydaje mi się, że żadna z polskich telewizji również nie będzie transmitowała tego pojedynku - powiedział komentator Polsatu.

MR
źródło: wp.pl

Oceń wpis: 
(0 głosów)