"Dopiero dziś Pudzianowskiego czeka prawdziwy test w MMA"

Bas Rutten to legenda MMA. Były mistrz świata UFC, obecnie uznawany za najlepszego trenera świata i czołowy komentator tego sportu, był jednym z gości podczas ważenia przed walką Mariusza Pudzianowskiego z Timem Sylvią. Oto jego opinie na temat tej walki i przyszłości "Dominatora" w obecnie jednym z najbardziej popularnych sportów świata. Już dziś w nocy polskiego czasu Pudzianowski stoczy najważniejszą w swojej dotychczasowej karierze walkę.

- Tim Sylvia: za wiele na tylko trzecią walkę w MMA dla Mariusza?

Bas Rutten: Nikt tego nie wie, ale Mariusz powtarza, że to dla niego nauka i to jest ważne. Nie wiem co potrafi walcząc w parterze. Jeśli będzie potrafił przewrócić Sylvię i użyć odpowiednią swoją siłę i kolana, unieruchomić rywala będzie praktycznie nie do zatrzymania. W jego przypadku wszystko musi być pod kontrolą. Ma niesamowitą dynamikę, eksplozję siły, ale to czego musi się nauczyć to jej kontrolowanie - atak, przerwa na doprowadzenie tlenu do tej góry mięśni i znowu atak. Musi też pamiętać, że czasami warto trochę pooddychać na ringu. Każdy z nas chciałby zobaczyć "Pudziana" w akcji przez pełne 10, nawet 15 minut. To nam bardzo wiele powie o jego drodze rozwoju. Na razie, po jego dotychczasowych walkach, tego jeszcze nie wiemy.


- Gdybyś za kilkadziesiąt godzin był jego trenerem...

BR: Powiedziałbym, żeby niczego nie wymyślał, nie próbował niczego, czego nie jest w 100 procentach pewny. Zwróciłbym też uwagę na sposób w jaki oddycha. Na razie robi to jak mistrz podnoszenia ciężarów, a nie zawodnik MMA. To niedobrze. Wiem, że stracił prawie 10 kilogramów od walki z Kawaguchim. To bardzo pozytywne, widać, że wie, czego potrzebował. Zwiększy tym samym swoją wytrzymałość. Na tym etapie jego rozwoju lepiej dla niego jeśli będzie rozstrzygał walki zanim ten element będzie decydował o tym kto wygra, a kto przegra. Fascynująca osobowość, każdy z nas chce się przekonać, jak sprawdzi się w pierwszym prawdziwym teście.

źródło:ASInfo

Oceń wpis: 
(0 głosów)