Walka Mariusza pudzianowskiego z Timem Sylvią: Zamkną Pudziana w klatce

Areną dzisiejszej walki polskiego siłacza z Timem Sylvią będzie ośmiokąt

 

Mariusz Pudzianowski (33 l.) ma już na koncie dwie walki w MMA, ale dzisiejsze starcie z Timem Sylvią (34 l.) będzie dla niego pewnego rodzaju debiutem. Polak po raz pierwszy bić się będzie w metalowej klatce.

Najważniejszą różnicą między MMA w wydaniu europejskim a amerykańskim jest właśnie arena zmagań. Podczas kiedy w Europie preferuje się głównie bokserskie ringi, w USA walczą w metalowych klatkach.

- Nigdy w czymś takim nie walczyłem, ale szczerze mówiąc, nie robi to na mnie żadnego wrażenia - bagatelizuje problem Pudzianowski. - Czy to ring czy klatka trzeba po prostu wyjść i zrobić swoje - dodaje. Różnice pomiędzy arenami walki niby nie są istotne, ale są. I to duże.

Czym się różni klatka od bokserskiego ringu

1. Kształt

Bokserski ring ma kształt kwadratu, a klatka to ośmiokąt (tak jak np.

znak drogowy Stop).

2. Rozmiary

Bokserski ring to najczęściej kwadrat o boku 6,1 metra. Klatka jest sporo większa, ośmiokąt ma długość ok. 9-9,75 m (stosowane są różne rozmiary).

3. Ogrodzenie

Bokserski ring otoczony jest elastycznymi linami. Klatka jest ogrodzona rozpiętą na słupkach metalową siatką o wysokości ok. 175-180 cm.

4. Bezpieczeństwo

Wśród kibiców klatka wywołuje negatywne skojarzenia z brutalnymi, krwawymi walkami zwierząt. Prawda jest jednak taka, że pojedynki w klatkach są bezpieczniejsze. Siatka chroni zawodników przed wypadnięciem poza arenę. Nie ma też możliwości zaplątania się w liny podczas klinczów

źródło:se.pl

Oceń wpis: 
(0 głosów)

Copyright 2013 © Pudzian Team
administracja i technologia:
Obsługa stron WWW