Pudzian to wielki mistrz". Najman oberwał i... spokorniał! To szczere?

Kokietuje czy rzeczywiście uważa Pudzianowskiego za przyszłą gwiazdę MMA? Po przegranej, już na spokojnie, doceniał klasę rywala.

Przed walką (choć trudno ocenić, na ile w tym wszystkim było podkręcania atmosfery i aktorstwa, a na ile autentyczności) obaj okładali się słowami w mediach. W tego typu utarczkach przodował Marcin Najman.

Przypomnijmy kilka jego cytatów. Co mówił o Pudzianowskim?

To prosta gra, trzeba wyjść na ring i go zlać. Jak go trafię, tak właśnie będzie.
Wygląda na to, że płacą za każdy cios przyjęty na głowę (...)."Pudzian" dostanie cztery razy więcej pieniędzy, ale też cztery razy więcej ciosów w łeb.
Pudzianowski nie szanuje pięściarzy i zawodników MMA. Kiedyś usłyszałem jego wypowiedź, że nikt nie jest w stanie zrobić mu krzywdy, bo jest taki silny i taki odważny. Przemawiała przez niego pycha, zadufanie.
Przenoszenie ziemniaków, przerzucanie żelastwa, ciąganie samochodów - to są czynności, które bardzo pomagają w życiu. Ale to nie zasługują na miano sportu, tym bardziej zawodowego sportu.

Atmosfera gęstniała z każdym dniem - im bliżej walki, tym więcej prowokacji (nawet w czasie ważenia). Wreszcie w piątek wieczorem obaj stanęli w ringu i wszystko było jasne - Najman nie miał ŻADNYCH szans z Pudzianowskim. Przetrwał niecałą minutę.

Na portalu boxingnews.pl czytamy dziś rozmowę z pokonanym pięściarzem. Co pierwsze rzuca się w oczy? Nie ma już w nim tej buty i agresywności wobec Pudziana! Jest za to pokora, duuużo pokory! Zobaczcie, co mówi o rywalu:

Mariusz Pudzianowski udowodnił jak wielkim jest mistrzem i jak wielkim championem MMA może być. Tą walką udowodnił jak wielkie ma predyspozycje do tego, aby być wielkim wojownikiem, a kto wie, czy nie mistrzem MMA.
Mogę wypowiadać się o nim w samych superlatywach, bo to wielki sportowiec i wielki wojownik.
To był majstersztyk w jego wykonaniu (o walce - przyp. red.). To była doskonała praca poparta wielką siłą i dynamiką.
Myślę, że on ma wszelkie predyzpozycje do tego, aby stać się czołową postacią w tym sporcie. To jest wielki sportowiec i wielki mistrz. Uważam, że w wadze ciężkiej będzie on znaczącą postacią MMA w Europie oraz na Świecie.

Kto by pomyślał, że ten sam człowiek może mówić w tak różnym tonie... Najman skrytykował nawet tych, którzy czepiali się butów Pudzianowskiego. W butach czy bez - wynik, jak sam powiedział, byłby taki sam.

Czy ten szacunek wobec Pudziana jest szczery? Jak odbieracie najnowsze wypowiedzi Marcina Najmana?

info: sportfan

Oceń wpis: 
(0 głosów)