KSW 16: Mariusz Pudzianowski poznał rywala!

Przeciwnikiem Mariusza Pudzianowskiego na gali KSW 16 będzie James "Kolos" Thompson. Anglik podpisał kontrakt z KSW w piątek w hotelu Jan III Sobieski w Warszawie. Kolejna walka "Pudziana" w formule MMA odbędzie się już 21 maja w gdańskiej Ergo Arenie.

Współwłaściciel KSW Maciej Kawulski przyznał, że oprócz negocjacji z Thompsonem prowadzono równolegle negocjacje z trzema innymi zawodnikami.

Mariusz Pudzianowski nie miał żadnych preferencji co do wyboru przeciwnika. - Powiedział nam, że na każdego z nich jest gotowy i że nam zostawia wybór jego przeciwnika. To świadczy o tym, jak pewny jest swojej formy, na którą cały czas ciężko pracuje.

Ostateczny wybór padł na Jamesa Thompsona.

- Thompson to świetnie wyszkolony zawodnik, znany z tego, że toczy długie i wyczerpujące walki - powiedział Kawulski. - A jak wiadomo Mariusz nie lubi takich rywali. Jeśli więc dojdzie do pojedynku, to stanie przed bardzo trudnym wyzwaniem.

James Thompson to bardzo doświadczony zawodnik MMA. Stoczył już 29 walk ( 15 wygrał, 14 przegrał). Do historii przeszedł jego pojedynek ze słynnym Kimbo Slicem.

Choć ostatnio przegrał nawet z pokonanym przez "Pudziana" Kawaguchim, to wciąż jest groźnym przeciwnikiem.

Do swojej piątej walki w MMA Pudzianowski (jak na razie 3 zwycięstwa i 1 porażka) przygotowuje się już od dłuższego czasu. Bardzo chce pokazać kibicom, co udało mu się wypracować. "Dominator" wyznał, że od stycznia siłownię omija szerokim łukiem i koncentruje się nad wypracowaniem wytrzymałości.

Do walki Pudzianowskiego z Thompsonem dojdzie 21 maja. Na gali KSW 16 zobaczymy również Mameda Khalidowa.

źródło:wp.pl

Oceń wpis: 
(0 głosów)