James Thompson rywalem Mariusza Pudzianowskiego na KSW 16

Rywalem Mariusza "Pudziana" Pudzianowskiego na gali KSW 16 będzie pochodzący z Anglii James "The Colossus" Thompson - poinformowała oficjalna strona Konfrontacji Sztuk Walki - konfrontacja.com.

Dla mierzącego 196 cm i ważącego 120 kilogramów Thompsona będzie to trzydziesty zawodowy pojedynek na zasadach MMA w karierze. Walczył dla największych organizacji mieszanych sportów walki na świecie. Startował m.in. na galach PRIDE, Dream, Cage Rage i 2H2H. Krzyżował rękawice z takimi zawodnikami jak Aleksander Jemieljanienko, Brett Rogers, a także z Yusuke Kawaguchi i Erikiem "Butterbeanem" Eschem, z którymi konfrontował się Mariusz Pudzianowski.

Rekord MMA Thompsona to piętnaście zwycięstw i czternaście porażek.

Dla "Pudziana" pojedynek z "Kolosem" będzie piątą konfrontacją w formule MMA. Walczył trzy razy na galach organizowanych przez federację KSW i trzy razy wygrywał. Jedyną jak dotąd porażkę odniósł bijąc się w USA, na gali "Moosin", gdzie musiał uznać wyższość byłego mistrza organizacji UFC - Tima Sylvii.

– Już jestem gotowy do tej walki. Dajcie mi tego chłopa teraz – mówił "Pudzian".

Starcie zapowiada się bardzo interesująco. W końcu nie często spotyka się na ringu dwóch ważących ponad 120 kilogramów zawodników.

Gala KSW 16 odbędzie się 21 maja w Ergo Arenie, umiejscowionej na granicy Gdańska i Sopotu.

źródło:Onet.pl

Oceń wpis: 
(0 głosów)