Na nich szykuje się Pudzian

Jeszcze kurz nie opadł po walce Mariusza Pudzianowskiego (32 l.) z Marcinem Najmanem (30 l.), a już trwają nerwowe poszukiwania kolejnego rywala dla najsilniejszego człowieka świata. "Super Express" dowiedział się, kto ma największe szanse zmierzyć się z "Pudzianem".

Debiut Pudzianowskiego w mieszanych sztukach walki (MMA) był pełnym sukcesem nie tylko sportowym, ale i marketingowym. Dlatego teraz trzeba iść za ciosem. "Pudzian" na razie odpoczywa, ale 4 stycznia ostro weźmie się do roboty, żeby szykować się do kolejnych walk.

- Mariusz zdradził mi, że rozważa nawet rezygnację z zawodów strongmanów, żeby poważnie zająć się sportami walki - mówi "Super Expressowi" Maciej Kawulski (30 l.), organizator KSW.

Eksperci nie mają wątpliwości, że jeśli Pudzianowski będzie ciężko trenował, może osiągnąć w MMA bardzo wiele.

- Musimy odpowiednio dobrać mu kolejnych rywali. Na razie nie widzę nikogo takiego w Polsce. Paweł Nastula? Może w kolejnej walce, teraz na to za wcześnie - tłumaczy Martin Lewandowski (34 l.), organizator KSW. - Szukamy rywala za granicą, w Rosji lub Stanach Zjednoczonych. Mocnym kandydatem jest Aleksander Emelianenko, brat słynnego Fedora Emelianenki. Inny to Amerykanin Brock Lesnar.

- Narodziła się światowa gwiazda MMA. Teraz tylko trzeba go odpowiednio prowadzić. Od słabych rywali się nic nie nauczy, ale na bardzo mocnych, jak Nastula, też jest jeszcze trochę za wcześnie. Nie ma sensu już teraz rzucać takiego talentu na pożarcie - wyjaśnia Kawulski. - Mariusz potrzebuje 7-8 miesięcy poważnych treningów i nauki. Wtedy będzie gotowy na naprawdę poważne wyzwania.

Oto zawodnicy, którzy stoją na drodze "Dominatora" na szczyt MMA

Aleksander Emelianenko (28 l.)

Rosja. 198 cm, 116 kg.

Styl walki: sambo (mistrz świata z 2006 roku).

Kawał chłopa. Brat słynnego Fedora Emelianenki, jednego z najbardziej utytułowanych zawodników MMA. Aleksander też jest groźny, choć do brata mu daleko.

Paweł Nastula (39 l.)

Polska 183 cm, 107 kg.

Styl walki: judo (mistrz olimpijski z 1996 roku). Najbardziej znany polski zawodnik MMA, wcześniej legendarny judoka. W mieszanych stylach walki występował w prestiżowej organizacji Pride, gdzie pokonał słynnego Edsona Drago.

Brock Lesnar (32 l.)

USA. 191 cm, 120 kg. Styl walki: zapasy.

Jeden z najsłynniejszych zawodników amerykańskiego wrestlingu (zapasy z ustalonym wcześniej scenariuszem). Przeszedł do UFC (walki w klatkach) i sensacyjnie został mistrzem świata. Posturą przypomina Pudzianowskiego.

Autor: Jan Ciosek
Źródło: Super Express

Oceń wpis: 
(0 głosów)

Copyright 2013 © Pudzian Team
administracja i technologia:
Obsługa stron WWW