Pudzianowski fenomenem na skalę światową

Mariusz Pudzianowski to fenomen na skalę światową. Już dawno o polskim sportowcu światowe media nie rozpisywały się tak intensywnie. Pod tym względem z "Pudzianem" może się równać Robert Kubica.

Po sobotniej walce z Marcinem Najmanem o Pudzianowskim piszą media w każdym zakątku świata - od Kamczatki po przylądek Wrangla.

Debiut "Pudziana" został dostrzeżony przez Chińczyków, Rosjan, Duńczyków, Francuzów, Czechów, Finów, Turków, czy Chorwatów - takim zainteresowaniem już dawno nie cieszył się żaden Polski sportowiec. O walce Pudzianowskiego można przeczytać w niemal każdym języku, jaki jest dostępny największej internetowej wyszukiwarce - "Google".

Dużo miejsca polskiemu zawodnikowi poświęcił min. chorwacki portal "index.hr", czy też popularny serwis dotyczący MMA - "sherdog.com" oraz wiele innych serwisów z całego świata.

"Najsilniejszy człowiek świata wygrywa na gali KSW" - tak zatytułował jeden ze swoich artykułów "sherdog.com". News o zwycięstwie Pudzianowskiego był drugim w kolejności najczęściej czytanych wiadomości.

Pudzianowski jest oczywiście niekwestionowanym bohaterem polskich mediów. XII galę Konfrontacji Sztuk Walki obejrzała rekordowa liczba kibiców zarówno w hali Torwaru oraz stacji Polsat. Żadna gala KSW nie cieszyła się taką popularnością.

Kolejne starcie z udziałem Pudzianowskiego, która zostanie zorganizowana w maju, może się okazać jeszcze większym sukcesem.

Źródło: ART

Oceń wpis: 
(0 głosów)

Copyright 2013 © Pudzian Team
administracja i technologia:
Obsługa stron WWW