Polski wojownik w prestiżowym rankingu MMA! To Pudzian?

Coraz głośniej o naszych wojownikach mieszanych sztuk walki na świecie. Kto tym razem został wyróżniony?Jeszcze kilkanaście tygodni temu stosunkowo niewielka liczba osób interesowała się walkami MMA. Wszystko zmieniło się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki - dzięki starciu Mariusza Pudzianowskiego z Marcinem Najmanem.

„Dominator” stawia jednak w tym sporcie dopiero pierwsze kroki. Dużo więcej doświadczenia i walk na koncie mają inni z biało-czerwonych. O nich też jest teraz głośno. W tym gronie jest też Mamed Khalidov. Czeczen z polskim paszportem został właśnie wyróżniony przez dziennikarzy bardzo prestiżowego portalu.
O co chodzi? Strona www.mmaweekly.com opublikowała listę najlepszych fighterów w poszczególnych kategoriach wagowych. Khalidov po raz pierwszy załapał się do czołowej "10" w wadze średniej. Żurnaliści umieścili zawodnika KSW Team na 10 miejscu.

Khalidov ma za sobą bardzo udany występ na japońskiej gali Sengoku 11, gdzie pokonał mistrza organizacji World Victory Road wagi średniej, Brazylijczyka Jorge Santiago. To było duże zaskoczenia dla kibiców, ekspertów jak i samego zawodnika. Oby Mamed zaskakiwał nas i siebie znacznie częściej.
Polski Czeczen ma jeszcze w kontrakcie ze wspomnianą organizacją dwa pojedynki. Jeśli zaprezentuje taką formę jak z batalii z Santiago, możemy być o niego spokojni. W zestawieniu wagi ciężkiej nie znalazł się Pudzianowski. W sumie nic dziwnego. Przed „Dominatorem” jeszcze sporo pracy. Prowadzi Fedor Emelianienko przed Brockiem Lesnarem i Frankiem Mirem.

Jak daleko zajdzie w MMA Khalidov? Jak przewidujecie?

źródło: www.sportfan.pl

Oceń wpis: 
(0 głosów)

Copyright 2013 © Pudzian Team
administracja i technologia:
Obsługa stron WWW