Media w USA: Pudzianowski stoczy walkę z byłym mistrzem świata wagi ciężkiej

Amerykański portal Boston Herald opublikował sensacyjną informację o możliwej walce byłego mistrza UFC wagi ciężkiej Tima Sylvia (26-5) z polskim strongmanem Mariuszem "Dominatorem" Pudzianowskim (1-0), do której miałoby dojść na gali organizacji Moosin w hali DCU Center w Worcester (w pobliżu Bostonu) w stanie Massachusetts w USA 23 kwietnia br.

Fakt ten potwierdził na łamach w/w portalu promotor Corey Fischer i słynny zawodnik Eric "Butterbean" Eschn. Moosin jest organizacją, która organizuje gale K-1 w Korei i USA i są to sprawne organizacyjnie przedsięwzięcia, które kończyły się sukcesami. Promotor zapowiedział też podpisanie umowy z weteranami UFC - Richem Clementim, Yvesem Edwardsem i Houstonem Alexandrem. Co więcej organizacja planuje wejście na rynek 14 krajów z możliwością pokazywania gal w systemie pay-per-viev. W ten zakres wchodzi m.in. Polska, Chiny i Kanada.

Informacja nie musi być tzw. kaczką dziennikarską, bowiem pozyskanie Pudzianowskiego, który jest niezwykle popularny w Chinach, dałoby możliwość wejścia z ogromnym impetem na ten rynek a także na inne rynki. Problem tkwi w tym, że według niepotwierdzonych informacji polski 5 krotny mistrz świata strongmanów podpisał w ubiegłym roku umowę z polską federacją KSW na okres dwóch lat lub czterech pojedynków. Możliwe jednak, iż dotyczy to tylko polskich gal, a więc dla Mariusza otwierałaby się furtka na walki zagraniczne i od razu na świetnym poziomie medialnym i co tu dużo kryć - finansowym. Pojedynek z Timem Sylvia w tym terminie raczej byłby trudnym zadaniem, ale nie tak do końca niewykonalnym. Inną opcją byłaby współpraca z polską federacją lub odkupienie kontraktu - za zgodą "Dominatora".

Tim Sylvia zwany "The Maine-iac," w ostatnim czasie był anonsowany na przynajmniej trzech imprezach, w tym na jednej w Japonii. Po przegranej w 2008 roku w UFC z Antonio Nogueirą i odejściu z organizacji został zniszczony w 36 sekund przez Fiodora Emelianenkę w Affliction a później doznał kompromitującej porażki przez nokaut w pierwszych sekundach walki z byłym bokserskim mistrzem świata Rayem Mercerem, który miał wówczas 46 lat. Najbliższą walkę Tim Sylvia stoczy z Wesem Simsem w marcu w Ohio.

Mariusz Pudzianowski debiutował w MMA w grudniu 2009 pokonując pięściarza Marcina Najmana, który również debiutował. Ostatnio został zapowiedziany na gali KSW 13, która ma odbyć się 7 maja w katowickim "Spodku" a jego rywalem miał być sumita Robert Paczków (1-0), jednak w ostatnim czasie negocjacje federacji KSW prowadzącej rozmowy w imieniu Pudzianowskiego utknęły w martwym punkcie z niejasnych powodów i zostały zawieszone - przynajmniej w odniesieniu do Paczkówa. Być może wkrótce dowiemy się więcej na temat dalszych planów i kariery polskiego strongmana.

Źródło: fightsport.pl

Oceń wpis: 
(0 głosów)

Copyright 2013 © Pudzian Team
administracja i technologia:
Obsługa stron WWW