Tim Sylvia to!!!

Tim "Maniac" Sylvia to 34-letni dziś były mistrz świata UFC w wadze ciężkiej. Wielu ekspertów oraz kibiców twierdzi iż Amerykanin już się "wypalił" i walczy jedynie dla pieniędzy, lecz walka z ex-mistrzem będzie dla "Pudziana" sporym wyzwaniem. Sylvia to znane nazwisko za oceanem, więc potencjalna wygrana może otworzyć Mariuszowi drzwi do pojedynków o duże pieniądze i prestiż.

Jednakże o zwycięstwo może nie być łatwo, Tim Sylvia to dwukrotny mistrz amerykańskiej organizacji UFC. Po raz pierwszy mistrzostwo świata zdobył na UFC 41 w 2003 roku przeciwko Ricco Rodriguezowi, druga szansa na wywalczenie pasa miała miejsce na UFC 59, gdzie Amerykanin pokonał Andreia Arlovskiego. Rywal "Pudziana" walczył także z Feodorem Emilianienką, lecz tak jak wszyscy inni jego rywale, bez powodzenia.

Kłopotem Mariusza Pudzianowskiego może być krótki odstęp czasu między jego ostatnią walką z Yosuke Kawaguchim, a pojedynkiem z Timem Sylvią który wynosi jedynie dwa tygodnie. Po stronie Amerykanina stoi doświadczenie, którego Polak prawie nie posiada. Pudzian będzie musiał sobie poradzić także z kondycją, ponieważ jego mięśnie potrzebują dużo tlenu, co mieliśmy okazje zaobserwować w pojedynku z Japończykiem. Potencjalna wygrana z Sylvią dała by popularnemu "Pudzianowi" więcej niż jego dwie poprzednie walki. Pojedynek pokaże telewizja Polsat.

Michał Capała
Źródło: interia.pl

Oceń wpis: 
(0 głosów)

Copyright 2013 © Pudzian Team
administracja i technologia:
Obsługa stron WWW