"Pudzian" o wiele lżejszy od Sylvii

Mariusz Pudzianowski po raz pierwszy zmierzył się z Timem Sylvią. Podczas oficjalnego ważenia okazało się, że Sylvia ma miażdżącą przewagę masy, zaś "Pudzian" w ciągu dwóch tygodni zrzucił niespełna 5 kilogramów!

W czwartek wieczorem obydwaj zawodnicy zjawili się na oficjalnym ważeniu przed piątkową walką. Jak podaje serwis "mmafighting.com", pierwszy na wadze zameldował się "Pudzian", a licznik wskazał 273 funty. W przeliczeniu daje to 123,8 kilograma. Przypomnijmy, że przed walką z Kawaguchim Pudzianowski ważył niewiele ponad 128 kilogramów. Po ważeniu Polak przyznał, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni pracował nad formą i to odbiło się na jego masie.

Później na wadze zameldował się Sylvia. Okazało się, że rywal Polaka waży aż 305 funtów, co daje 138,3 kilograma. Przewaga masy Sylvii nad Pudzianem wynosi zatem aż 15 kilogramów. Nie jest to zaskoczenie gdyż Sylvia jest wyższy od Pudziana.

Paradoksalnie może na tym skorzystać... Pudzianowski, który przed walką zdawał sobie sprawę, że będzie lżejszy od rywala i zaznaczał, że Sylvia będzie musiał "dotlenić więcej mięsa". Jeśli walka nie zakończy się nokautem, to Pudzianowski może zachować więcej sił.

źródło:wp.pl

Oceń wpis: 
(0 głosów)

Copyright 2013 © Pudzian Team
administracja i technologia:
Obsługa stron WWW