Małysz: to było dla mnie coś szokującego

Źródło: WP.pl/Gazeta Wyborcza

Niecodziennego wywiadu udzielił Adam Małysz "Gazecie Wyborczej". Polski skoczek wypowiedział się na temat Mariusza Pudzianowskiego, sportów walki, a także... skoków na bungee.

Niedawno w mediach pojawiły się rzekome słowa Mariusza Pudzianowskiego, który miał radzić Małyszowi, żeby skończył ze skakaniem, bo nie osiągnie już więcej sukcesów.

Sam Małysz, gdy usłyszał o tych słowach, zareagował z wielką klasą i stwierdził, że podziwia zasłużonego Strongmana.

- Nie słyszałem tej wypowiedzi, jego sprawa. Osobiście się nie znamy, ale podziwiam jego siłę. Obejrzałem jego walkę z Najmanem. To było dla mnie coś szokującego. Można się było spodziewać, że potężniejszy Pudzian go złapie, ściśnie i dobije. Nikt nie przypuszczał, że go po prostu skopie - mówi polski skoczek w rozmowie z "GW".

Dodajmy, że "Pudzian" zdementował już swoją rzekomą wypowiedź na temat Adama Małysza na swojej oficjalnej stronie internetowej, podkreślając że za cytat ten winę ponoszą dziennikarze, poszukujący sensacji.

W ostatnim czasie Małysz zainteresował się sportami walki.

- Od jakiegoś czasu lubię je i oglądam. Najbardziej kibicuję Tomkowi Adamkowi. Jesteśmy krajanami. Kiedyś przygotowywał się w Wiśle i poszliśmy do dyskoteki. Mam miłe wspomnienia. Poza tym żona lubi boks i często ogląda do północy. Dla mnie jednak sportem numer jeden pozostanie piłka nożna - przekonuje Małysz.

Żeby być skoczkiem narciarskim potrzeba olbrzymiej odwagi. Małysz przyznaje jednak, że brakowałoby mu tej, gdyby przyszło skakać na bungee.

- Miałbym stracha (...). Kiedyś zaproponowano mi, żebym skoczył z samolotu na wysokości 4 tys. m, bo kręcili jakiś film. Obiecywali, że otworzą mi spadochron. Mieliśmy skoczyć w wiele osób, złapać się za ręce, utworzyć okrąg. I gdzieś kilometr nad ziemią mieli otworzyć czaszę. Powiedziałem: "Panowie, dobrze wiem, że jesteście w stanie to zrobić, ale ja nie jestem wariatem. A jeśli nawet, to nie do końca" - opowiada polski skoczek.

Dodajmy, że w trakcie trwających igrzysk olimpijskich w Vancouver Małysz zdobył już srebrny medal na skoczni normalnej. Na czwartek na godz. 21.30 czasu polskiego zaplanowano trening, po którym Łukasz Kruczek ogłosi skład na piątkowe kwalifikacje do sobotniego konkursu olimpijskiego na dużej skoczni.

Oceń wpis: 
(0 głosów)

Copyright 2013 © Pudzian Team
administracja i technologia:
Obsługa stron WWW